Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes125
mod_vvisit_counterVčeraj223
mod_vvisit_counterTa teden125
mod_vvisit_counterTa mesec3650
mod_vvisit_counterVsi1095784

Prisotni na spletu

Prisotni 105 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 6714060
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Predsednik piše

IMG 6763Prvo trimesečno obdobje letos je bilo za naše društvo zelo intenzivno in predvsem delovno na vseh področjih. Poleg vseh običajnih in obveznih opravil za nemoteno delovanje smo opravili še kar nekaj pomembnih zadev zunaj načrtovanih dejavnosti. Zagotovo je med najpomembnejšimi dogodki vsakega društna redna letna skupščina, na kateri se podrobno obravnava preteklo delovno leto in se obenem zastavijo smernice za prihodnje delovno obdobje.

V sredo, 28. marca, sta nas na redni skupščini v društvenih prostorih obiskala tudi predsednica Zveze društev gluhih in naglušnih Slovenije Frida Planinc in sekretar zveze Matjaž Juhart ter poleg prisotnih članov pozorno prisluhnila vsem podanim poročilom. Nedvomno lahko vodstvo društva in strokovno službo veseli vsestransko zadovoljstvo prisotnih nad opravljenim delom.

V našem društvu poleg vseh rednih številnih programov izvajamo tudi nacionalni program Zavoda za zaposlovanje Republike Slovenije Asistent-asistentka bom, v katerega je vključena naša članica, in v okviru izvajanja programa smo seveda pričakovali kontrolo realizacije. Dela administrativne kontrole smo bili deležni že konec prejšnjega leta, začetek letošnjega pa smo dočakali še nenapovedano kontrolo neposrednega izvajanja programa na terenu oziroma pri uporabnikih samih. Vsaka napovedana ali nenapovedana kontrola s strani pristojnih inštitucij vodstvu društva hote ali nehote povzroči določene skrbi. Kljub naši vestnosti in birokratski doslednosti je prisotna skrb za nenamerne napake. Star slovenski pregovor pravi, da kdor dela, greši, in tudi nas kljub vsemu trudu in vestnosti skrbi, da ob obilici dela le ne bi česa spregledali, in tudi zato je olajšanje po uspešno izvršenem nadzoru toliko večje. Zadovoljstvo skrbnice programa nedvomno dokazuje tudi povabilo, da se predstavimo širši javnosti kot primer dobre prakse in hkrati še predstavimo dejavnost društva.

Konec lanskega leta in začetek letošnjega nas je silno neprijetno presenetila zavrnitev vlog za izvajanje javnih del, ki smo jih v prejšnjih letih uspešno izvajali v našem društvu v sodelovanju z matičnimi občinami. Ker so se sredstva na državni ravni namensko drastično zmanjšala, smo bili prisiljeni zmanjšati obseg delovnega kolektiva kljub delovnim potrebam v društvu. Nadzor s strani zavoda za zaposlovanje je bil torej lepa priložnost, da pristojnim osebam izpostavimo in nazorno obrazložimo našo problematiko potreb uporabnikov in nujnost zaposlovanja gluhih in naglušnih.

Strokovna služba društva redno in pozorno spremlja državne in mednarodne razpise, na katerih želimo pridobiti dodatna sredstva za našo dejavnost. Letos je ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve objavilo razpis za razvoj socialnega podjetništva in prijavo je oddalo tudi naše društvo. Zavedamo se, da izpolnjujemo vse ključne pogoje za socialno podjetništvo, imamo lastne prostore, imamo številne brezposelne uporabnike, ki na trgu dela zaman iščejo zaposlitev, veseli nas, da imamo tudi pisno podporo številnih gorenjskih županov. Podpora županov Kranja, Tržiča, Škofje Loke, Jesenic in drugih je nedvomno tudi potrditev uspešnega dela in sodelovanja v minulem obdobju. Srčno upamo, da bo širša podpora družbenega okolja imela pozitiven učinek pri oceni oddanega projekta za socialno podjetništvo. Uspeh na razpisu bi seveda pomenil tudi zaposlovanje naših gluhih in naglušnih uporabnikov

Na uspešno delovanje društva vpliva nešteto dejavnikov, naključnih razgovorov, srečanj, različnih znanstev iz delovnega ali zasebnega življenja, marsikatero dejanje iz bližnje ali daljne preteklosti se lahko obrestuje tako ali drugače. Lahko bi rekli, da se je to nazorno pokazalo, ko se je sredi najhujšega mraza in ogrevalne sezone resno okvaril ogrevalni sistem, in tako obsežnega popravila oziroma plačila storitev naš skromni društveni proračun ne zmore. Za pomoč smo se obrnili na strokovno službo zveze in tokrat moramo zapisati, da smo naleteli na izjemno pripravljenost in smo predvsem z razumevanjem in pomočjo strokovne službe uspeli pridobiti iz rezervnega sklada FIHO sredstva za najnujnejša popravila. Nedvomno so razumevanje, pomoč in sodelovanje s strani zveze pri reševanju društvenih težav tudi posledica dosedanjega dela vseh v društvu, ki delujejo in zagovarjajo interese društva tudi na državni ravni

V današnjem času je kriza skoraj obvezna in aktualna tema vsakdanjih razgovorov. Tudi v našem društvu se ji ne moremo izogniti. Krizo občutimo na vseh področjih delovanja, še najbolj pri zaposlovanju naših uporabnikov. Ne preostane nam drugega, kot da se z nastalim položajem soočimo in sprijaznimo ter poskušamo poiskati najboljše rešitve. Nekateri pravijo, da je včasih potrebno malo krize, da se človek ozre na preteklost, da premisli in oceni svoje delovanje ter se iz analize tudi kaj dobrega nauči za prihodnost. Kriza lahko prinaša nove možnosti in priložnosti za boljši jutri in srčno upamo, da jih bomo tudi mi znali izkoristiti. Tako kot v vsakdanjem življenju, ki nas preizkuša z lepimi in manj lepimi dogodki, z dobrimi in slabimi obdobji, se je tudi v delovanju društva treba spopadati s predvidenimi ali nepredvidenimi težavami in takrat najbolj prideta do izraza medsebojno sodelovanje in pripadnost društvu.

Ob vseh naštetih društvenih dejavnostih, ki jih vestno izvaja delovni kolektiv naše strokovne službe pa naša društvena hiša in okolica zahtevata ob tem spomladanskem času tudi pridne roke, ki poskrbijo za lep izgled. Urejena okolica daje obiskovalcem prijeten vtis o urejenih društvenih odnosih in tokrat smo še posebej dolžni zahvalo Petru Krču, Marku Mavriju in pa naši Mirsadi za ves vložen trud pri urejanju žive meje in zelenice.

Stanje društva ni nikoli tako dobro, da ne bi moglo biti še boljše, in nikoli ni tako slabo, da ne bi moglo biti še slabše, zato pravzaprav s stanjem društva nikoli ne bi smeli biti zadovoljni. Lahko pa smo ponosni, da se trudimo reševati težave, s katerimi se soočamo, in da kljub krizi ohranjamo pozitivno kolektivno miselnost in zavedanje, da sta enotnost in medsebojna pomoč edina pot, ki nas lahko uspešno popelje iz kriznega obdobja. Po vsakem dežju posije sonce in misel na stare ljudske modrosti nas lahko le spodbuja k vztrajanju pri našem poslanstvu in vloženemu trudu za razvoj in obstoj našega društva.

Boris Horvat - TIHI

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

December 2018
N P T S Č P S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow