Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes209
mod_vvisit_counterVčeraj286
mod_vvisit_counterTa teden1078
mod_vvisit_counterTa mesec4332
mod_vvisit_counterVsi1082306

Prisotni na spletu

Prisotni 1229 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 6513679
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Ob Mednarodnem dnevu gluhih

Predsednik društva Auris, gospod Boris Horvat - TihiPoletno dopustniški dnevi so za nami, upam, da ste jih vsi lepo in prijetno preživeli, kjerkoli ste že bili. Delovanje društva in podružnic smo v poletnih mesecih organizirali tako, da naši uporabniki v času dopustov niso bili prikrajšani za informacije in potrebno pomoč. Kljub dopustniškemu času in poletnemu vzdušju pa je bilo za vodstvo in strokovno službo društva za sproščenost bolj malo časa in resnično smo bili s pomočjo našega članstva zelo dejavni na vseh področjih.

Med najpomembnejšimi in najodmevnejšimi dogodki je zagotovo občinski praznik v Škofji Loki, kjer je na svečani akademiji prejel občinsko priznanje za življenjsko delo na področju invalidsko socialnega varstva naš dolgoletni predsednik Zdenko Tomc. Prireditev je bila res svečana in navdušujoče izvedena in bo zagotovo prisotnim še dolgo, dolgo ostala v prijetnem spominu. Prisotni smo bili tudi na protokolarnem objektu Brdo pri Kranju, kjer je pod pokroviteljstvom predsednika republike g. Danila Turka potekala svečana prireditev Prostovoljec leta na kateri je priznanje dobila naša članica in prostovoljka Jerica Kapus. Ogromno dela, časa in energije smo posvetili novemu razpisu za javna dela, kjer smo v korektnem odnosu z Zavodom za zaposlovanje Kranj in sodelovanjem občine Tržič uspeli urediti vso dokumentacijo in zaposlitev težko naglušne osebe. Poleg številnih rednih in izrednih dejavnosti smo še posebno pozornost posvetili mnogim dogodkom v sklopu prireditev ob Mednarodnem dnevu gluhih. V spomin na našega člana in šahovskega šampiona smo v društvenih prostorih organizirali Memorialno simultanko v njegov spomin. Na povabilo MO Kranj in župana Mohorja Bogataja smo prisostvovali slavnostnemu odprtju prve kranjske šahovnice na prostem. Odzvali smo se povabilu tržiškega župana mag. Boruta Sajovica, ki je ob Mednarodnem dnevu gluhih 19. septembra povabil na sprejem predstavnike društva. Na Jesenicah smo v sodelovanju z Gornjesavskim muzejem v Kolperni in občino Jesenice organizirali fotografsko razstavo Marije Gašperšič v spomin na njenega brata in našega člana Ljuba Slivnika. Med vsemi temi številnimi dogodki smo v septembru organizirali še državno prvenstvo v balinanju na balinišču v Kranju. Udeležili smo se glavne prireditve Mednarodni dan gluhih v organizaciji Medobčinskega društva gluhih in naglušnih Posavja v Krškem. Še enkrat več se je pokazalo, da takšna manifestacija ima svoj smisel in namen. Tudi popolnoma zaseden avtobus naših članic in članov iz vse Gorenjske je dokaz, da obstaja interes za takšna vseslovenska druženja gluhih, naglušnih, gluho-slepih, oseb s polžkovim vsadkom in vseh ostalih oseb z okvaro sluha. Kdor se je prišel poveselit snidenja s prijatelji in znanci je zagotovo prišel na svoj račun, kdor pa je prišel iskat razloge za nezadovoljstvo pa je bil tudi lahko zadovoljen. Še enkrat več pa se je pokazalo, da država ostaja mačehovska do naše populacije, kar je zelo nazorno pokazal slavnostni govornik, saj si ni vzel niti toliko časa, da bi počakal konec prireditve ali vsaj poslušal govor naše predsednice Fride Planinc. Takšen odnos je ponižanje že tako ali tako ponižane populacije z najmanj priznanimi pravicami med slovenskimi invalidi in nič kaj lepa popotnica za našo prihodnost. Negotovo prihodnost nam obeta tudi blokada dolgo pričakovanih in obljubljenih zakonov, ki jih je naša populacija tako željno pričakovala. Zakon o izenačevanju možnosti invalidov, zakon o tehničnih pripomočkih, zakon o osebni asistenci so zakoni od katerih smo pričakovali vsaj malce nadomestila za našo invalidnost. Sedaj vsi ti zakoni stojijo in nobene garancije ni, da bodo vsaj v bližnji prihodnosti realizirani, kljub temu, da je Republika Slovenija med prvimi podpisnicami Konvencije OZN o pravicah invalidov.

Ko nekako strnemo vse poznopoletne in zgodnjejesenske dogodke na področju našega delovanja lahko mirno zapišemo, da smo s pomočjo našega članstva veliko naredili za prepoznavnost društva in naše invalidske problematike in temu primerno je tudi razumevanje lokalne skupnosti za naš obstoj in razvoj. Nikakor pa ne moremo biti zadovoljni z odzivom na državni ravni, kjer ves naš vložen čas, energija in prizadevnost ne naleti na primeren odziv. Kljub vsem pogojem, brezposelnimi uporabniki in odličnim idejam ter projekti se sredstva za socialno podjetništvo in podobnimi razpisi. po stari navadi dodelijo regionalno menedžersko posredniško razvojnim organizacijam, ki v praksi sploh nimajo nobenega neposrednega stika z invalidi katerim naj bi bila sredstva pravzaprav namenjena. In to kljub temu, da pristojne državne organe invalidi vztrajno opozarjamo na to, da se vse preveč sredstev izgubi na poti do uporabnikov. Res nas lahko upravičeno jezi in žalosti, da država ne zna in ne zmore prepoznati resničnih potreb invalidskih uporabnikov in skrb za invalide vehementno prepušča posredniškim organizacijam, ki pridobljena sredstva brez kančka socialnega čuta le spretno in prefinjeno izkoriščajo za lastno promocijo in dobiček v znanem slogu »čim več prihodkov in čim manj odhodkov«.

In tako kot že vsa leta do sedaj invalidi in uporabniki na lokalnem nivoju ostajamo na obrobju delitve finančnih sredstev iz državne blagajne.

In tu velikokrat slišani slogan »Ničesar o invalidih brez invalidov« izgublja svojo težo.

Boris Horvat - Tihi

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

Oktober 2018
N P T S Č P S
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow