Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes114
mod_vvisit_counterVčeraj223
mod_vvisit_counterTa teden114
mod_vvisit_counterTa mesec3639
mod_vvisit_counterVsi1095773

Prisotni na spletu

Prisotni 250 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 6714007
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Predsednik piše

Boris Horvat - TihiOb koncu leta je že od nekdaj običaj, da se obdaruje pridnost, in ta starodavna lepa navada ne velja le za naše najmlajše, ki se novoletnega obdarovanja neizmerno veselijo z nepozabnimi in iskrenimi otroškimi iskricami pričakovanja v očeh. Tudi v zrelejših letih je vsak vesel darila ali nagrade, še posebno pa pozornosti do preteklega dela in vloženih časa, volje in energije za dobra dejanja do sočloveka. Izjemno lepo in nepozabno darilo oziroma nagrado smo ob koncu leta dobili tudi v našem društvu, saj so nas obvestili, da je naša dolgoletna sekretarka, ga. Zlata Crljenko, dobila državno priznanje za dolgoletno delo na področju socialnega varstva.

Pravzaprav je skoraj nemogoče opisati in obrazložiti, kako prestižna in selektivna je nagrada Ministrstva Republike Slovenije za delo, družino in socialne zadeve in kako malo ljudi je sploh deležnih takšnega državnega priznanja ob vsej tej množici invalidskih in humanitarnih društev, zvez, fundacij, socialnih centrov in mnogih drugih ustanov, ki delujejo na področju socialnega varstva. In kako malo prijavljenih izpolnjuje vse zahtevane pogoje in kriterije ocenjevalne komisije, da sploh pridejo v končni izbor. Zagotovo veliko pove podatek, da je bila naša sekretarka edina, ki je zadostila vsem razpisnim pogojem in kriterijem komisije, ki je podrobno preučila predlog in obrazložitev njenega dela, čemur so bila priložena tudi številna pisma podpore s strani županov, ZDGNS, združenja tolmačev, sodelavcev in številnih uporabnikov, s katerimi se že dobrih 30 let prepletajo življenjske in delovne poti naše sekretarke. Takšno priznanje s strani družbenega okolja nedvomno navdaja z neizmernim ponosom tudi uporabnike našega društva, še zlasti pa delovni kolektiv, ki ga je Zlata s sodelavci gradila, tako kot društvene prostore, leta in leta, skrbno in pozorno, z vsemi padci in vzponi, z vsemi slabimi in dobrimi stvarmi, ki spremljajo uspešne zgodbe. In uspejo le tisti, ki na poti zmorejo pogum ter znajo sprejeti in prebroditi vsa razočaranja, ki so neizogibna, a kljub številnim oviram zvesto sledijo lastnemu cilju. Zagotovo je bilo na tej karierni poti mnogo, mnogo več razočaranj, neizpolnjenih obljub, krivic, odkritih ali prikritih ovir in polen, žalostnih in grenkih življenjskih zgodb kot pa lepih stvari, ampak vse tisto, kar je bilo slabega, dobro misleči ljudje po navadi odrinejo na stran in v pozabo, kar je tudi prav, saj je mnogo lepše obujati spomine na lepe dogodke, ki jih v Zlatini karieri prav tako ni manjkalo. Ne preostane mi drugega, kot da zapišem BRAVO, ZLATA, kajti tudi sam sem vesel številnih čestitk in priznanj iz slovenskega Sveta Tišine, ki samo potrjujejo, da je nagrada Ministrstva Republike Slovenije za delo, družino in socialne zadeve tokrat prišla v prave roke. In lahko rečem, da sem tudi sam, še zlasti pa kot predsednik društva, izredno ponosen in vesel, da sem lahko del te zgodbe, še posebno pa sem hvaležen, da sem lahko del kolektiva, ki po našem razburkanem družbenem okolju tako delovno, enotno in složno pelje barko z imenom AURIS.

Kadar je delo, se dela, postaja moto uspešnih kolektivov, in to največkrat pomeni, da se dela tudi zunaj delovnega časa, ob koncih tedna in tudi med prazniki. Tako je bilo ob koncu leta tudi v našem društvu, saj smo ravno med božičnimi in novoletnimi prazniki morali urediti številno dokumentacijo glede zaposlovanja prek programov za javna dela in v programu Asistent/asistentka bom s strani zavoda za zaposlovanje, dokončati dokumentacijo projektov za objavljene državne razpise, poskrbeti za vzdrževanje in dokončanje naložb, opraviti številne razgovore itd. Naj ob tem še omenimo, da smo decembra obiskali skoraj vse gorenjske občine, župane, podžupane in direktorje občinskih uprav, kjer smo na kratko predstavili naše delovanje ter potrebe naših uporabnikov v matičnih občinah. Še zlasti postaja pomembno dejstvo, da naši starejši uporabniki vedno bolj potrebujejo pomoč na domu in predvsem temu je namenjen program asistence na domu, ki jo v našem društvu z letošnjim letom začenjamo s pomočjo lokalnih skupnosti izvajati v bolj razširjeni obliki. Ob tem sem zelo razočaran, da se potrebe po asistenci gluhe populacije tako grobo oporekajo in zlorabljajo v slovenskem medijskem prostoru, več o tem in drugih dogodkih pa lahko preberete v tokratnem glasilu, kjer se lahko seznanite s tem, kaj vse se je dogajalo v društvu in zunaj njega.

Boris Horvat - Tihi

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

December 2018
N P T S Č P S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow