Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes65
mod_vvisit_counterVčeraj282
mod_vvisit_counterTa teden1252
mod_vvisit_counterTa mesec3434
mod_vvisit_counterVsi1088848

Prisotni na spletu

Prisotni 1711 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 6645189
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Predsednik piše

Boris novaPretresljiva novica o tragični nesreči in prezgodnjem slovesu dolgoletnega predsednika Medobčinskega društva gluhih in naglušnih za Gorenjsko AURIS Kranj g. Zdenka Tomca je pretresla in šokirala vse, ki smo ga poznali, ne glede na to, ali smo bili njegovi sodelavci, znanci ali prijatelji. Odhod moža, ki se je s svojim dolgoletnim delovanjem in delom za vedno zapisal v zgodovino našega društva, pomeni tudi nenadomestljivo vrzel v delovanju društva. Tega bolečega spoznanja smo se zavedali še toliko bolj v teh mesecih, ko so v društvu in na Zvezi društev gluhih in naglušnih Slovenije (ZDGNS) potekale številne predvolilne aktivnosti na vseh področjih delovanja, kjer je deloval in tudi kandidiral g. Zdenko Tomc.

A ne glede na trpko spoznanje, da velikega borca za pravice in dostojanstvo malega človeka ni več med nami, se delo in bitka za našo lepšo prihodnost morata nadaljevati, zato hvala vsem, ki ste nam pomagali prebroditi to težko obdobje. Hvala Dobnikar Martinu, da je nesebično prevzel funkcijo podpredsednika društva, hvala Dobnikar Alenki, da je bila pripravljena prevzeti odgovorno mesto delegatke našega društva v skupščini ZDGNS, hvala Mulej Franciju, da je zapolnil vrzel v izvršnem odboru našega društva. Pravzaprav smo dolžni zahvalo vsem, ki so bili v volilnem obdobju pripravljeni prevzeti odgovornost in sodelovati v organih društva ter po svojih močeh pomagati pri transparentnem delovanju in izvajanju programov. Ta odgovornost je še toliko večja v organih na državni ravni, zato si še posebne čestitke zasluži naša dolgoletna članica Darja Pajk, ki se je pogumno podala v boj za mesto podpredsednice ZDGNS in s tem tudi vodenje odbora naglušnih na državni ravni. Na volilni skupščini ZDGNS je s poznavanjem problematike in s predstavitvijo dosedanjega dela na strokovni ravni prepričala delegate in suvereno zmagala v prvem krogu. Bravo Darja.

Mnogo bolj tesen je bil boj za predsedniško mesto, kjer je šele v drugem krogu večino glasov zbral Mladen Veršič, kandidat Mestnega društva gluhih Ljubljana. Obema seveda iskrene čestitke z upanjem na uspešno delo v naslednjem mandatu, ki ga bomo tudi v našem društvu pozorno spremljali v želji, da bi bili cilji njunega delovanja z vsemi novoizvoljenimi organi namenjeni predvsem dobrobiti vseh uporabnikov. Uspeh kandidatke našega društva je v določeni meri tudi lepo priznanje za naše dosedanje delo in politiko društva, ki temelji predvsem na kolektivnem duhu in medsebojnem sodelovanju. Vsi za enega, eden za vse, bi lahko zapisali za naše timsko in usklajeno delovanje, predvsem pa za redne posvete in obravnavo vseh velikih in malih tekočih ključnih zadev, ki se tičejo našega delovanja. Še zlasti za redno obravnavo tekoče problematike skrbi kolegij društva, kjer se sprejemajo mnoge strateške odločitve o projektih ter prihodnosti našega obstoja in razvoja. Velikokrat nam na teh sestankih misel nehote zaide na minule dogodke in na trpko spoznanje, da g. Zdenka Tomca ni več med nami. Pogrešamo njegovo prisotnost, misli, ideje in predloge. Nič več ni tako, kot je bilo, pa vendarle lahko z veseljem in ponosom zapišemo, da njegovi nasledniki na zgoraj naštetih funkcijah nadaljujejo njegovo delo, tako kot ga je opravljal tudi sam: pogumno, srčno in vztrajno. In prepričan sem, da to vlogo lahko opravljajo precej lažje ob zavedanju, da za njihovimi besedami in dejanji enotno stoji društveni kolektiv.

Društveni kolektivni duh se kaže tudi v številnih prostovoljnih delih in urah, ki jih članice in člani nesebično prispevajo za lepši videz naše hiše ali pa za boljše počutje v njej. Ali pa s prostovoljno udeležbo na kulturnih dogodkih pomagajo pri promociji in prepoznavnosti našega delovanja in naše invalidnosti. V teh kriznih časih, ki se pri vztrajnem zmanjševanju sredstev še kako poznajo pri delovanju in izvajanju programov, je vsaka prostovoljna ura še toliko bolj dragocena, zato je prav, da se vsaj nekaterim našim najprizadevnejšim prostovoljcem simbolično oddolžimo. Pa ne samo v društvu, prav je, da se jim oddolži tudi širše družbeno okolje, in lepa priložnost bo 18. junija, ko bo v prestižnem protokolarnem objektu posestva na Brdu pri Kranju pod pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije Boruta Pahorja svečani zaključek slavnostne prireditve Prostovoljec leta 2012, kjer bodo podeljena zaslužena priznanja prostovoljcem iz vse Slovenije, med njimi tudi našim članom – Jožetu Tekavčiču, Petru Krču in Marku Mavriju. Čestitamo!

Pred nami so poletni meseci, ko se bo marsikdo med nami odpravil na zasluženi dopust, eni malce prej, nekateri malo pozneje, ampak kjerkoli že boste, vam vsem v imenu kolektiva in uredništva časopisa želimo, da prijetno preživite poletne dneve, večere in noči v družbi vaših najdražjih.

Imejte se lepo.

 

 

Boris Horvat Tihi

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

November 2018
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow