Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes56
mod_vvisit_counterVčeraj282
mod_vvisit_counterTa teden1243
mod_vvisit_counterTa mesec3425
mod_vvisit_counterVsi1088839

Prisotni na spletu

Prisotni 1635 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 6644721
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Predsednik piše

Predsednik društva AURIS, gospod Boris Horvat - Tihi.Delovanje društva je v marsičem podobno življenjskim zgodbam, od začetka pa do vseh vzponov in padcev, s katerimi se na poti delovanja srečujemo. V dolgi, skoraj 60-letni zgodovini delovanja našega društva je bilo veliko prelomnih obdobij. Naši predhodniki so se spopadali s številnimi, večkrat tudi nepremagljivimi težavami, ki se jih dandanes včasih še premalo zavedamo, nikakor pa ne smejo biti pozabljene. Bilo pa je tudi veliko lepih stvari in pozitivnih dogodkov, ki vsem nam dajejo spodbudo in energijo za delo naprej.

Eden od takšnih prijetnih in neponovljivih dogodkov je podelitev državnega priznanja Ministrstva za delo, družino, socialo in enake možnosti RS, ki ga je ob koncu lanskega leta prejela dolgoletna sekretarka našega društva za delovanje na področju socialnega varstva. In resnično s ponosom lahko zapišemo, da je to NAŠA Zlata Crljenko. Dogodek, ki bo trajno z zlatimi črkami zapisan v analih našega društva, kot nekakšen vzoren primer dobre prakse vztrajnosti, predanosti, srčnosti in poguma, ki ne ostane spregledana in slej ko prej dobi zasluženo mesto in nagrado. Takšno prestižno priznanje nedvomno ogromno pripomore tudi k prepoznavnosti invalidnosti oseb z okvaro sluha in pomembnosti društvenega delovanja, zato nas še posebno veseli intervju z našo nagrajenko, objavljen v Gorenjskem Glasu, najbolj branem gorenjskem časopisu, in številni pozitivni odmevi na ta prestižen dogodek. Upravičeno smo lahko ponosni, da članstvo našega društva premore toliko medsebojnega razumevanja in sodelovanja ter da zna oceniti trud in prizadevnost slehernega posameznika v kolektivu. O lepih dogodkih je vedno lepo pisati, precej težje je pisati o nelepih stvareh, ki pa so žal tudi sestavni del delovanja društva. Nikakor se ne želim ponavljati kot stara lajna in vedno znova pisati o razočaranjih in vseh težavah, ki se dogajajo na višjih ravneh, o zmanjševanju sredstev, nesodelovanju, pomanjkljivi komunikaciji, neenotnosti, pomanjkanju strategije in vizije, o izgubljenih priložnostih na razpisih in izgubljajočem upanju, da bomo kdaj našli skupno pot in cilj za lepšo prihodnost ljudi z okvaro sluha. Delovanje naših predstavnikov v delovnih organih temelji predvsem na dejavnem in konstruktivnem sodelovanju, predlogih in idejah, ki so vse prevečkrat razumljene kot destruktivno in neutemeljeno kritiziranje, pa to ni tako. Želimo, da se nam zadeve pojasnijo, in kot uporabniki imamo do tega vso pravico in nenazadnje je to tudi naša dolžnost.Vedno pogosteje se nam postavlja vprašanje o smiselnosti sodelovanja na takšen način in vedno bolj prevladuje misel, da si bomo v našem društvu pot iz krize morali poiskati sami, s partnerji in ljudmi, ki so se z nami pripravljeni pogovarjati in sodelovati ter razumejo pomen in poslanstvo društva, predvsem pa želje in interese naših uporabnikov.

Tudi na področju zakonodaje težko zapišemo kaj lepega, še vedno čakamo na realizacijo zakona o izenačevanju možnosti invalidov, čakamo na zakon o asistenci in čakamo na pravilnik o tehničnih pripomočkih, kateremu je podlaga zakon o izenačevanju možnosti. Vsak od teh zakonov nam prinaša neka nadomestila za našo invalidnost, žal pa so ti zakoni zaenkrat le še črka na papirju – kljub številnim obljubam. Edina svetla točka v zadnjem času je priznanje 14. novembra za dan slovenskega znakovnega jezika, ki pa razen prepoznavnosti uporabnikom prinaša bolj malo konkretnih in oprijemljivih koristi. In spet se počasi bliža mednarodni dan gluhih, ko bomo zopet opozarjali vse pristojne inštitucije na krivice in neenake možnosti, ki smo jih deležni, in od oblasti znova poslušali obljube, obljube, obljube … Scenarij, ki se ponavlja iz leta v leto, z le malo dolgoročnega učinka. Morda pa je čas krize tudi priložnost za spremembo scenarija. Glede na to, da letos še ni organizatorja, zaradi pomanjkanja sredstev med društvi tudi ni pravega zanimanja, bi morda lahko poiskali kakšen drug, bolj odmeven način, da opozorimo javnost na naš obstoj. Morda bi lahko mednarodni dan gluhih izpeljali na drugačen način, tako da bi imeli priložnost opozoriti nase. Predvsem si želim, da ne bi vedno znova poslušali lepih besed govorcev in prepričevanj samih sebe o naših potrebah. Namesto tiskovne konference bi morda sklicali okroglo mizo, na kateri naj sodelujejo aktualni politiki. Njihove obljube pa morajo biti objavljene v vseh naših medijih. Medsebojno razumevanje, spoštovanje in enakovredno sodelovanje vseh članov kolektiva so pogoji za plodno delovno vzdušje, izmenjava mnogih mnenj, idej in predlogov, ki se redno izmenjujejo na številnih pogovorih, pa nam daje upanje, da se bo enkrat našla tudi tista prava ideja, ki bo obrodila sadove. Kot predstavniki invalidov dejavno sodelujemo tudi pri ustvarjanju regijskega izvedbenega načrta na področju socialnega varstva, ki bo pomembna podlaga za nacionalno strategijo pod okriljem Ministrstva za delo, družino, socialo in enake možnosti RS. Ob tem spoznavamo sorodna društva in njihove predstavnike, s katerimi iščemo poti za lepši in boljši jutri, tudi za uporabnike z okvaro sluha. Resnično se trudimo in pozorno spremljamo vsa družbenopolitična dogajanja in aktivno sodelujemo na vseh področjih, ki se tičejo našega delovanja.

Kljub težkim časom, ki jih prinaša kriza, in vsem zgoraj opisanim težavam, nam želje, volje in energije ne manjka – in prav je tako.

Vztrajnost je lepa čednost, ki slej ko prej obrodi sadove, nenazadnje to dokazuje državno priznanje NAŠE Zlate.

Boris Horvat - Tihi

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

November 2018
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow