Dohodnina1Najlepše se zahvaljujemo vsem, ki ste nam v letu 2017 podarili 0,5 % dohodnine.

 

Stičišče Prehod

novo4

 

 

Logo

Glasilo društva

novo.gif  
Mala  
 PDF Marec/April 2018  

 

Novice društva

Projekti

Izvajamo

Glavni

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDanes51
mod_vvisit_counterVčeraj282
mod_vvisit_counterTa teden1238
mod_vvisit_counterTa mesec3420
mod_vvisit_counterVsi1088834

Prisotni na spletu

Prisotni 1886 gostov .

Statistika ogledov

Števec pogledov vsebine : 6644400
Sporočilo
 • Obvestilo o uporabi piškotkov

  Spletni portal uporablja piškotke za potrebe analize obiskov in za izmenjavo prispevkov.

Predsednik piše

Boris Horvat - TihiNa dan 22. marca 2014 mineva eno leto od tragične smrti dolgoletnega predsednika našega društva, g. Zdenka Tomca, in na lansko velikonočno nedeljo smo se na škofjeloškem pokopališču še zadnjič poslovili od prijatelja, sodelavca in velikega borca za pravice oseb z okvaro sluha. O veličini njegovega dela pričajo številna priznanja in nagrade, ki jih je prejel v dolgoletnem delovanju na lokalni in državni ravni, ampak najbolj ponosen je bil pa zagotovo na priznanje domače občine Škofja Loka, ki mu je podelila priznanje za dolgoletno delo na področju socialnega varstva. Podelitev priznanja pa je bila še zlasti svečana v prekrasnem večernem ambientu na starodavnem škofjeloškem gradu. Resnično veličastno vzdušje, primerno velikim ljudem, in tistega spomladanskega večera smo bili res vsi iz našega društva polni ponosa in zanosa ob tako prestižnem dogodku.

Kljub dokončnemu slovesu naše misli še vedno velikokrat premlevajo njegovo življenjsko pot ter delo in resnično je res tako, kot smo dejali ob slovesu. Nadaljujemo naše delo

z zavedanjem, da nas g. Tomc še vedno skrbno opazuje in po očetovsko bdi nad našim delovanjem. Tudi sam se velikokrat sprašujem, kako bi se Zdenko odzval na mojem mestu, kako bi se on spopadal s težavami, s pomanjkanjem sredstev, z našimi financerji in sogovorniki na državni ravni. Težko je zagotovo reči, kako točno bi se v kakšnem trenutku odzval in kaj bi naredil, prepričan pa sem, da se nikoli ne bi pustil poniževati in da nikdar ne bi popustil v svojem poštenem boju za pravice malega človeka. Tisti, ki so ga poznali dlje časa od mene, vedo povedati, da je s svojimi močnimi rokami znal tudi krepko udariti po mizi, po moško zaropotati, da se je vse treslo okrog njega, kot se za pravega poštenega gorjanca tudi spodobi. Tudi zato je bil povsod cenjen mož in iz vsega spoštovanja je njegov stol v pisarni še dandanes večinoma prazen, kot da še vedno čaka, da nas pride malo pokontrolirat, povedat kakšno novo štorijo, vic ali pa trik, s katerimi je vedno znova presenečal in nas spravljal v dobro voljo. Ali pa bi povedal kakšno idejo, kaj vse je treba še postoriti pri društveni hiši, ki jo je tako skrbno gradil skoraj vse svoje življenje od temeljev pa vse do današnje podobe. Ali pa da prinese obsežen material z zveze, ki ga je vedno skrbno ter pozorno prebral in zanimive detajle podčrtal z rdečo. In teh zanimivih detajlov v gradivih je vedno veliko našel, zato je bila včasih kakšna stran dobesedno vsa v rdečem. Prepričan sem, da bi bilo še dandanes tako, mogoče bi bilo kakšno finančno poročilo v teh časih še precej bolj podčrtano z rdečo. Ali pa bi prišel s kakšnim novim predlogom za društveni izlet, kjer je bil kolovodja zabave in prijetnega druženja. Ali pa bi prinesel na novo sestavljeno križanko, ki so bile njegova strast in jih je še s posebnim veseljem sestavljal na naš časopis Prisluhnite nam ali pa za časopis Iz sveta tišine, kamor je redno pošiljal članke o društvenih dogodkih. Ali pa bi ob prazničnih dnevih v svoji značilni usnjeni torbi prinesel darilca, še posebno skrben je bil do naših deklet, njegova zadnja darila, ki jih je prinesel za 8. marec, so še dolgo nedotaknjena spominjala na njegovo pozornost in dobroto. Seveda ni nikoli pozabil, da obstaja tudi dan mučenikov, midva sva že vedela, kaj to pomeni, pa tudi naša dekleta je vztrajno učil, da naj bodo pozorna do svojih partnerjev in sodelavcev, in iz lastnih izkušenj povem, da se njegov trud obrestuje. Ali pa bi prinesel kakšen redek in zanimiv kovanec ali znamko, ki jih je strastno zbiral, ocenjeval in modroval s somišljeniki. Ali pa bi, tako kot je skoraj vsak ponedeljek, prinesel spisek del in opravil za sekretarko Zlato, da se le ne bi kaj pozabilo. Ali pa sva včasih kakšno kar tako rekla o slovenskih gorah in planinah, ki jih je imel tako rad in je s takšnim neizmernim veseljem obujal spomine, imel je bogato zbirko fotografij svojih planinskih poti s prijatelji, in tudi sam sem jih z veseljem pogledal, saj so mi bile večinoma poznane. Poznal je vse gore, hribčke in doline, in kadar sva se kdaj pa kdaj kam peljala skupaj po Sloveniji, je vedno z zanosom razlagal po kateri poti je hodil. Neizmerno sem ga cenil tudi zato, ker je prehodil slovensko planinsko transverzalo, kar zmorejo le redki ljudje z močno voljo, in že to pove, kako srčen, pogumen in vztrajen mož je bil Zdenko Tomc.

Življenje teče dalje, nič ne reče, samo nasmeh je bolj grenak.

Včasih so pota Gospodova res čudna in življenjske zgodbe tako neverjetno prepletene, da nam ostaja zgolj hvaležnost, da nam je bilo dano biti sopotnik dobrih ljudi, da so bili naši prijatelji, sodelavci, mentorji, učitelji in skrbniki. Da smo bili deležni njihove pomoči in sodelovanja takrat, ko smo je bili najbolj potrebni, in na tako nesebičen način, da to preprosto ne more iti v pozabo.

Ni tako lepih besed, ni tako lepih melodij in ni tako lepih fotografij, s katerimi bi se dalo opisati lepote življenja, to so zgolj občutki, ki so samo naši, in tudi zato so tako lepi in neprecenljivi.

In spomini na Zdenka Tomca so točno to, lepi, neprecenljivi in nepozabni.

In hvala, da jih imamo.

Boris Horvat

Google prevod

Slovenian Croatian English French German Italian

Kontakt

Auris Kranj

Map-iconHuje 23/a

 
Clock  Uradne ure:
 
Pon: 15:00 - 19:00
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 777 036  
telephone-fax-icon  Tel/Fax  
(04) 235 14 70  
Phone-icon1  Telefon:
 
059 044 600  

Podružnica Jesenice

Ul. Staneta Bokala 4

 
Clock  Uradne ure:  
Tor: 09:00 - 13:00  
telephone-fax-icon  Tel/Fax:  
(04) 583 41 27  
Podružnica Tržič  
 Map-iconTrg svobode 10  
Clock  Uradne ure:  
Sre: 09:00 - 12:00
  14:00 - 16:00
Pet: 09:00 - 12:00
mobile-phone-cast-icon  Mobitel:  
041/ 908 550  

Podružnica Škofja loka

Map-iconKapucinski trg 4
Clock  Uradne ure:
Tor: 09:00 11:00
Sre: 14:00 16:00
Čet: 09:00 11:00
mobile-phone-cast-icon   Mobitel:  
041/ 777 036  

Prijavno oknoKoledar dogodkov

November 2018
N P T S Č P S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Anketa

Kakšna je spletna stran?
 
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow
 • An Image Slideshow