Odlična oblika nadstreška, ki ga lahko uporabimo, so bioklimatske pergole. Gre za nadstrešek, oziroma konstrukcijo, ki bo zelo primerna za kakšno zunanjo mizo, v kolikor si jo postavimo na terasi, da bi med poletnimi dnevi imeli kakšen piknik ali pa kosilo na prostem. V takem primeru nam bodo bioklimatske pergole lahko ustvarile zelo dober nadstrešek, oziroma senco.
Bioklimatske pergole pa niso isto, kot navadne pergole. Tako so bioklimatske pergole veliko večje od navadnih, saj je tudi njihova konstrukcija nekoliko drugačna. Kadar govorimo o bioklimatskih pergolah, govorimo o samostoječi konstrukciji, ki nam lahko skoraj da ustvari že prostor, saj stoji na štirih nogah, ter ima streho, medtem, ko se navadne pergole po navadi namestijo na stran hiše.
Med drugim pa so bioklimatske pergole zelo prilagodljive, glede na svetlobo, ki jo bodo pronicale. Ker je streha te pergole, narejena iz posameznih lamelnih aluminijastih prečnih plošč, nam to omogoča, da jih lahko obračamo, kakor želimo. To pa nam lahko dovoli, da spustimo nekoliko svetlobe skozi streho same bioklimatske pergole. Poleg tega pa je ta streha lahko tudi daljinsko vodena, kar pa nam olajša celotno uporabo bioklimatske pergole.
Prednosti pa se ne končajo zgolj tukaj. Bioklimatske pergole lahko ustvarijo zelo kvalitetno zaščito, pred raznimi zunanjimi vremenskimi razmerami. Tako lahko mizo in pa stole, katere bomo po navadi imeli pod bioklimatskimi pergolami, zaščitimo, v primeru da se naenkrat pojavi toča ali pa kaj podobnega, saj je konstrukcija bioklimatske pergole zelo trdna.
Med drugim pa je njihov izgled zelo modern. To pa bo omogočalo, da se bodo bioklimatske pergole zelo lepo prilegale raznim današnjim hišam, saj je gradnja današnjih hiš nekoliko bolj moderna, ter bo to zelo dobro pasalo skupaj. Zato pa se danes tudi čedalje več ljudi odloča, da si bo priskrbelo bioklimatske pergole, saj so funkcionalne, modernega izgleda in pa nam lahko rešijo problem, kjer rabimo senco na kakšnem zunanjem prostoru.